همه میدونید که فیزیک یکی از دو درس اصلی در رشته ی ریاضی است و توی رشته ی تجربی هم اهمیت بالایی دارد و همیشه بعضی ها بودن که با این درس مشکل داشتند و یا به هدفشون که درصد بالایی در این درس هست نمی رسیدند .در ابتدا جا داره یه نکته ی مهم بگم که درس فیزیک درسی مفهومی است و عدم توانایی در حل کردن تست نشانه ی ( اگر حواس پرتی را کنار بزاریم  ) عدم فهم درست و عمیق اون مبحث است پس سعی کنید مبحث را خوب خوب یاد بگیرید و گول بعضی از این موسسه ها رو نخورید.


این روش شامل چهار مرحله است :

مرحله 1. در این مرحله روز قبل از خواندن مبحث مورد نظر ، از روی کتاب اون را میخونید و سوالات آنرا حل میکنید ، توجه کنید این مرحله نباید وقت گیر باشد و صرفا جهت آماده کردن ذهن شما و همچنین آمادگی برای امتحانات مدرسه و یا امتحانات نهایی است.

مرحله 2. حالا نوبت مرحله ی اصلی است ، توی این مرحله شما باید به فهم عمیق از مطلب برسید و این کار را میتواند توسط کلاس خصوصی که میروید انجام بشود و یا با خواندن دقیق درسنامه و حل مسائل کتاب تستی که دارید ، در ادامه باید چندین تست آموزشی حل کنید تا بتوانید بین مطالب در ذهنتان ارتباط برقرار کنید و از این ارتباط برای حل مسئله استفاده کنید و مطمئن شوید که مطلب را به خوبی یاد گرفته اید، برای این کار پیشنهاد من این است که تست های علامت دار  کتاب های تست را حل کنید (اکثر کتاب های تست کنار بعضی تست هایشان علامت دارند و اگر اینطور نبود مثلا میتوانید هر 8 تا تست یکی را حل کنید ) و حتما راه حل کتاب هم برای همه ی سوالات برسی کنید . توجه شود در این مرحله زمان مهم نیست.


مرحله 3. در این مرحله که پیشنهاد میشود حداکثر چهار روز بعد مرحله ی قبل باشد نوبت آن رسیده است که تست بزنید اونم زمان دار . اینجا میتونید باقی تست ها از مرحله ی قبل را پاسخ دهید ، این بخش را زماندار بزنید و پیشنهاد میشود که در بسته های 40 تایی این کار را کنید، در این مرحله به علت تعداد بالای تست ها و اینکه درس را بلدید نیاز به برسی همه ی راه حل ها نیست و برسی راه حل سوالاتی که مشکل داشتید کافیه.

مرحله 4. بالاخره آخرین مرحله که مهم ترین هم است : مرور، مرور و مرور  ،این مرحله که باید به صورت متناوب انجام شود شامل زدن تست های جدید و مرور تست های قدیمی و همچنین مرور خلاصه برداری های شما می باشد و حتی درمواردی که مبحثی را فراموش کرده‌اید (درباره ی این لفظ خوب دقت کنید شما شاید فکر کنید مبحثی را فراموش کرده اید اما اینطور نباشد ،مثلا فقط مهارتتان در آن بخش کم شده است یا چند فرمول کوچک را فراموش کرده اید این مورد را میتوانید با تست زدن بفهمید) میتوانید مراحل دو و سه را دوباره برای آن مبحث انجام دهید – این مرحله میتواند با توجه به آزمون های آزمایشی که در آن شرکت میکنید انجام شود . در نهایت ایشالا فیزیک کنکور رو بترکونید